The Lazarus Effect« Ana Sayfaya Dön

Yazar Filmkorku Veysel 8 Mart 2015 02:44 Tarihinde eklendi
Ülkemizde 6 Mart 2015 tarihinde vizyona giren film, izleyenlere hem korku dolu anlar yaşatabilecek hem de düşündürecek bir film. Film bir grup tıp öğrencisinin başından geçen korku dolu anları anlatıyor. Tıp öğrencilileri çalışmalarını ölü hücreler üzerinde gerçekleştirmektedir. Bu tıp öğrencileri bu araştırma sırasında bir ölü hücreyi canlandırmak için bir yol bulur. Sonrasında bu uygulamayı ölü varlıkları diriltmekte kullanmayı düşünürler. Bu yöntemi denemek için ölü bir beden arayan grubun başına gelen talihsiz olaylar sonrasında grupta yer alan bir kişi hayatını kaybeder ve bu deney için ilk denek olur. Zeo adındaki bu tıp öğrencisi öldükten sonra bu yöntemler hayata geri döndürülür ancak geri gelirken de cehennemden büyük bir öfkeyi de yanında getirmiştir.

Filmin yönetmenlik koltuğunda David Gelb oturuyor. Gelb, daha öncesinde müzik klipleri, belgeseller ve kısa filmler çekmişti. Ancak bu film onun uzun metrajlı ilk deneyimi olacak. Bayan başrol oyuncusunu Rush, Drinking Buddies filmlerinden ve House M.D. dizisinden tanıdığımız Olivia Wilde canlandırıyor.

Film daha yayınlanmadan 1990 senesinde vizyona girmiş Flatliners filmine benzediği için eleştirilmeye başlandı. İki filminde çıkış noktasının benzer bir konu olmasından dolayı eleştirilen film vizyona girdikten sonra bu eleştirileri haklı ya da haksız çıkaracağını görebileceğiz. İsterseniz 6 Mart tarihinde sinemada, isterseniz de The Lazarus Effect izle şeklinde arama motorlarında aratarak internet üzerinden izleyebilrsiniz.
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Oy Kulanılmadı)
Loading...