Lanetli Anahtar Türk Korku Filmi« Ana Sayfaya Dön

Yazar nunu 22 Ocak 2015 01:56 Tarihinde eklendi
ben böyle bir hikaye duymadım daha önce fakat filmin sitesi güzel hazırlanmış..
VİZYON TARİHİ HAKKINDA BİLGİ HENÜZ VERİLMEMİŞ.. FİLM ÇEKİM AŞAMASINDA..

FİLMİN KONUSU;

İgamedya Film'in yapımından ve Hasan Gökalp'in yazısından 1800'lü yıllarda Zeus isimli çok tehlikeli bir büyücü o yıllarda Artemis isminde kızını kaybetmeştir.

Yüzyıllar önce Zeus isminde bir büyücü, o dönemin en etkili ve tehlikeli büyücüsü olarak tarihe geçmiştir.. Zeus’un eşi Leto’dan Artemis isimli bir kızı dünyaya gelmiştir. Zeus, Artemis isimli kız çocuğunu 12 yaşındayken bilinmeyen bir nedenle kaybetmiştir. Kızının hayatını kaybetmesinden sonra Zeus, kızının ruhunu ölümsüzleştirmek için çevresinde yönlendirdiği cinlerin de yardımıyla kızının ruhunu ölümsüzleştirir..

Zeus, cinlerle en iyi anlaşabilen çok tehlikeli ve kinli acımasız bir büyücüdür.. Zeus’un en iyi anlaştığı cinler, İda dağında yaşayan ve madenleri en iyi işleyebilen “Becerikli Cinler” unvanına geçen “Daktylos” ismindeki en tehlikeli ve acımasız cinlerdir..

Daktylos Cinleri’nin annesi Rhea’dır. Ve bu cinlerin en tehlikelisi “Dammaneus” isimli olan kardeşleridir.. Bu cinler insan kılığına rahatça girebilen ve bedenlere anında sahip olabilen bir cin kabilesidir..

Zeus, bir zaman yaşlılığının ölüme yaklaştığı yıllarda “Arai” isimli Beddua Tanrısı olarak bilinen başka bir büyücü yardımıyla kızının ruhunu ölümsüzleştirdiği evini büyülerle lanetledi ve bu büyüde “Daktylos” Cinlerinin en tehlikelisi olan “Dammaneus”u görevlendirdi. Böylece kendi ölümünden sonra hanesine girecek ve kızının ruhunu rahatsız edecek olan her kim olursa olsun O Lanetin kurbanı olacaktır.. Böylece o tılsımla hiç kimse ölümünden sonra hanesine ve hazinesine zarar veremeyecektir.

Zeus’un inancına göre öldükten sonra tekrar dirilecektir ve hanesine geri dönecektir. Böylece etkili büyüsü ve “Daktylos” Cinlerinin tılsımı sayesinde geri döndüğünde hem hazinesine hem kızının ruhuna tekrardan kavuşacaktır..

Bir grup genç, gezmek amaçlı gitikleri tatil bölgesindeki bir ormanda kamp kurmaktadır. Kaldıkları ormanda havanın aniden dengelerin değişmesiyle sağınak bir yağmurun yağacağı ihtimalini düşünen grup yakınlarda başlarını sokabileceği bir yer arayışına girmektedirler.. Yaptıkları aramada Zeus'a ait evi gören grup, uzun yıllar o evin kullanılmadığı farkına vararak başlarını sokmak için yerleşmeyi fırsat bilirler.. Evin çevresini arayarak buldukları çok eski bir anahtarla evin kapısını açan grup evin içine yerleşmektedirler.. Grup evin içine yerleşip huzurlu bir dinlenmeye kalkışırlar lakin büyücü Zeus'un yaptığı büyülerin de etkisiyle Daktylos Cinlerinin eve sahiplenmeleriyle hiçte yalnız değillerdir. Buldukları Lanetli Anahtar ile açtıkları kapıdan hiçte acısız çıkmayacaklardır..Şüphesiz ki Zeus’un yaptığı büyülerden hiç kimse sağ kurtulamamıştır ve “Daktylos” cinlerinin şerrinden kimse huzura kavuşamamışlardır.. Ancak Allah’ın yardımıyla kurtulan Allah’ın Salih kulları hariç. Bu cinlerin en azgını ve tehlikelisi olan “Dammaneus’un musallat olduğu hiç kimse acısız bir ölüm tatmamıştır…
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 Oy Kullanıldı, Ortalaması: 3,00)
Loading...