Helak: Kayıp Köy« Ana Sayfaya Dön

Yazar Filmkorku Veysel 1 Mart 2015 01:26 Tarihinde eklendi
Ülkemizde korku filmi sevenler genellikle yabancı yapımları tercih ediyorlar. Bunun için de oldukça geçerli sebeplere sahipler. Ülkemizde belki de altın çağını yaşayan sinema sektörü, korku ve gerilim filmleri üretmekte diğer ülkelerin gerisinde kalıyor. Birkaç senedir korku filmleri de üretilmeye başlansa da hiçbir zaman beklenen etkiyi yaratamadı. Çoğu kişide de ülkemizde üretilen korku filmlerine karşı bir önyargı oluştu. Ancak bu sektörde de film sayılarımız arttıkça daha başarılı filmler vizyona gelmeye başlıyor. Bu sebeple sinemaseverlerin artık korku filmlerine de şans vermeye başlaması gerekiyor. Bu şansı Helak: Kayıp Köy filmine verebilirsiniz. 7 Ağustos 2015 tarihinde vizyonda olacak olan korku ve gerilim dalındaki film bulunduğu sektör için oldukça iddialı.

Filmin hikâyesi, Özkan ailesinin etrafında şekilleniyor. Özkan ailesi çeşitli sebeplerden dolayı bir suç olayına karışır. Sonrasında yaşadıkları korku ve endişe sebebiyle de bir köye kaçarlar. Burada saklanarak güvenli bir yaşam sürebileceklerine inanan aile, yavaş yavaş gerçekleşmeye başlayan paranormal olaylar sonucunda korkulu günler yaşamaya başlarlar. Bu olaylar sonrasında hemen köyden uzaklaşmaya çalışsalar da bu çok mümkün olmayacaktır.

Film Nevşehir ve Tuz Gölü etrafındaki bir köyde çekildi. Yönetmenlik koltuğunda Özgür Bakar’ın oturduğu filmin oyuncu kadrosu da mütevazı kişilerden oluşuyor. Soydan Soydaş, Tuğçe Aksum ve Ömer Güney başrollerde olan oyuncular. Helak: Kayıp Köy, vizyona girdiği yaz aylarında izleyenleri etkileyecek gibi duruyor.
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Oy Kulanılmadı)
Loading...